Zítra večer začíná Chanuka

21.12.2019

Chanuka, chanukový svícen a Chrámová hora patří k sobě.

Pravou izraelskou chanukii i příslušnou sadu 44 svíček (víte proč 44?) jsem koupil v židovském obchodě na pražských Vinohradech. Publikaci jsem dostal jako dárek přímo z Jeruzaléma od Temple Mount Shifting Project. A toto mi k tomu napsali:

Rádi bychom vyjádřili vděčnost za váš příspěvek k analýze neocenitelných nálezů odhalených projektem Temple Mount Sifting Project a jejich zveřejnění v prvních třech svazcích zprávy o projektu. Vaši podporu velmi oceňují ti, kdo pracují v laboratoři i v terénu.
Patnáct let uplynulo od doby, kdy jsme založili projekt prosévání s posláním získat, identifikovat a roztřídit četné archeologické artefakty z půdy "buldozované" z Chrámové hory.

Během této doby byly získány stovky tisíc starých artefaktů. Naším cílem je nyní publikovat šest svazků našeho výzkumu v příštích pěti letech. To znamená, že ještě zbývá hodně práce. Pomohli jste nám pokračovat v naší důležité práci odkrývající historii Chrámové hory - díky vám a ostatním, kteří sdílejí naši vizi, budou výsledky prospěšné.

Užijte si přiloženou brožuru o našem projektu. Popisuje nejen neuvěřitelný příběh o tom, jak jsme začali, ale podrobně popisuje mnoho výzkumů o všech historických obdobích dlouhé historie Chrámové hory s fotografiemi našich důležitých nálezů.

Ještě jednou bychom vám chtěli poděkovat za vaši nejštědřejší podporu. Pomohli jste nám zachovat dědictví minulosti Jeruzaléma. Pomohli jste zajistit, aby byla chráněna a zveřejňována fakta, realita a dědictví všech lidí, kteří jsou napojeni na Chrámovou horu.

S velkou vděčností

Dr. Gabriel Barkay
Zachi Dvira
a celý tým Temple Mount Sifting Project